סקר
הסבב ה-14 - באיזה סבב של דף יומי אתה?
ראשון
שני
שלישי
רביעי ומעלה


 

ספרים מומלצים


ליקוטי הגר"ח קניבסקי ומראי מקומות

ליקוטי הגר"ח קניבסקי ומראי מקומות

2 ספרים בכרך אחד על מסכת כתובות פרק ראשון
 

לפרטים: 052-7615691 או בכתובת rama012@012.net.il


המחבר עמל ויגע לאסוף ללקט ולשבץ חידושים וביאורים על מסכת כתובות מתורתו הגדולה של מרן הגאון רבי חיים קניבסקי שליט"א, וסדרם בכשרון רב על סדר הדפים, בתוספת ציונים ומראי מקומות.
כידוע, רוב חיבוריו של הגר"ח קניבסקי נכתבו על עניינים שלא דשו בהם רבים ובנושאים שאין רוב הלומדים ממשמשים בהם, כגון סדר זרעים, מסכתות קטנות, וזאת לאור מה שכתב ב'ספר חסידים' כי מסכתות והלכות שאין בני האדם רגילים בהם – הרי הם בבחינת 'מת מצוה' והלומד בהם נוטל שכר כנגד כולם.
ואולם, אף מחיבורים אלו מסתעפים עניינים ונושאים רבים בכל חלקי התורה, וביאוריו וחידושיו של הגר"ח בהם נוגעים אף למסכתות ולסוגיות הנלמדות בהיכלי התורה הגדולים, כדרך דברי תורה הענייים במקום אחד ועשירים במקום אחר, אך עד כה לא זכינו לאורם, מכיון שהם 'מסתתרים' באותם מקומות וספרים שאך מעטים מגיעים אליהם.
לא עוד. הספר הנפלא שלפנינו (שבעזרת השם יהיה זה ראשון בסדרה ארוכה) עושה חסד עם הלומדים ומניח בפניהם את חידושיו של מרן הגר"ח קניבסקי מסודרים להפליא על סדר הדפים, בשפה ברורה ובהגשה נעימה, המאהיבה את חידושי התורה על הלומד והמעיין, בבחינת 'תורה מפוארת בכלי מפואר'.
ומאחר ושמענו כי 'בעל השמועה', הלא הוא מרן הגר"ח, בירך על המוגמר, אין לנו אלא לצרף ברכת הדיוט נוספת, שיפוצו מעינותיו של הרב המלקט ויזכה להשלים מפעל נפלא זו, ובנוסף להאיר את עיני העולם בתורתו-שלו ובשיעוריו בפני תלמידיו.
ואכן, הרב המחבר צירף לאכסניה אחת ספר נוסף (באותו כרך) הכולל ציונים ומראי מקומות, תמצית הנידונים והסוגיות, הערות והארות, ערוכים ומסודרים על סדר דפי מסכת כתובות. מדובר באסופה ייחודית ושונה ממראי מקומות אחרים שיצאו לאור בשנים האחרונות, באשר המחבר מתמצת בקצרה ללומדים את כל העניינים המרכזיים והשוליים במסכת. כמו כן מפתח יחודי לכל הסוגיות והענינים הנלמדים מופיע בספר.
בלי ספק לפנינו ספר נפלא לכל לומד ומעיין, ובפרט למגידי שיעורים ומרביצי תורה שבודאי יברכו 'ברכת הנהנין' על ספר זה וישאבו ממנו רוב תועלת בלימודם.   

תכנות: entry
© כל הזכויות שמורות לפורטל הדף היומי | אודות | צור קשר | הוספת תכנים | רשימת תפוצה | הקדשה | תרומות | תנאי שימוש באתר | מפת האתר