סקר
בבא מציעא - הפרק הקשה במסכת: 

פורום פורטל הדף היומי

כלליב ע"אכד כסלו תש"פ08:44שלמה סלצקי ו'ישיש' מגישים: "אנו עמלים" / ‏לינקוש
מקור

שלמה סלצקי ו'ישיש' מגישים: "אנו עמלים"

בשילוב של אוסף כישרונות, יצירתיות והמון אהבת תורה ולומדיה, מצליח החזן הבינלאומי, שלמה סלצקי, יחד עם המעבד יוסל'ה קלצקין ומקהלת 'ישיש' (The Yossi's Choir), להביא אל קדמת הבמה מראות ותחושות שלא רבים הצליחו להראות קודם על חיבור ללימוד הש"ס * קליפ חדש וייחודי שיסעיר בכם את תחושת ההשתוקקות לפתוח דף גמרא

ישראל חבר כ"ג כסלו התש"פ 23:30 21.12.2019

במהלך השנים צפו ועלו עשרות ואולי אף מאות יצירות רבות שהולחנו והושמעו לכבודה של תורה, שונו גרסאות ושוב יצאו בכוחות מחודשים, אך גם כאשר נדמה שראינו הכל ושמענו הכל, ביצירתיות נפלאה שהעניק ה' לברואיו, באים שני אנשים צעירים ומוכיחים שהשמים הם הגבול – תרתי משמע.


הביאו שינוי אל קדמת הבמה: מקהלה חסידית מקצועית בשילוב חזנות ושירה


לכבוד מעמד עצום ורב שיתקיים ברחבי העולם ללומדי התורה שמסיימים את הש"ס אחרי שבע שנות לימוד, מביאים החזן שלמה סלצקי, בליווי מקהלת 'ישיש' עם מנצח המקהלה, המעבד יוסל'ה קלצקין, יצירת פאר בקנה מידה בינלאומי שכולה השתוקקות של קדושה, תורה ולומדיה. היצירה נקראת "אנו עמלים" ועל העיבוד הייחודי שלה אחראי כמובן יוסל'ה קלצקין.

את שמו של סלצקי, חזן צעיר בגילו (34) אם כי זקן בעשייתו, ראינו ושמענו לא מעט פעמים. הוא החל את דרכו כילד פלא בחסידות גור והפך לחזן בעל ייחודיות מדהימה שהתחבב על קהלים שונים. במשך 4 שנים היה החזן המוביל של רפי ביטון, והופיע כל שבועיים במקום אחר בארץ ובעולם. 6 מקהלות מובילות יצאו מתוך עולמו של ביטון והם סבבו סביב מוזיקה ישראלית ולא ישראלית, והפכו לפורצי דרך.

לאחר שצבר פופולאריות רבה בקרב קהלים רבים ומגוונים, ולאחר שהבין את העוצמה בפריצת הדרך שחווה אצל ביטון, החליט החזן שלמה סלצקי כי הוא ייקח את הדברים לאווירה חסידית אותנטית. וכך הקים בשנת 2016, מקהלה חסידית שמטרתה היתה להביא אל קדמת הבמה איכות ברמה הגבוהה ביותר. כדי להוציא לפועל את החזון, חבר סלצקי אל ידידו, המעבד יוסל'ה קלצקין, המשמש בפועל גם כמנצח המקהלה, וכך נוסדה "ישיש" – מקהלה חסידית שמלווה חזנים בצורה מקצועית ומשלבת גם ניגונים חסידיים. יוסלה קלצקין, אף הוא, ידיו רב לו בעולם המוזיקה, בא ממשפחה של בעלי תפילה וחזנים, בוגר מכון ת"א לחזנות, בנוסף למד מוזיקה באופן פרטי אצל מספר מורים, בעל ניסיון עשיר בעולם הווקאלי.

המקהלה מונה 12 חברים, והשילוב המיוחד של שירה וחזנות, הפך ללהיט בכל מקום אפשרי. רשמים אדירים הותירה אחריה המקהלה בקהילות יהודיות באירופה ובארצות הברית, כאשר המאזינים הרבים מגיבים פה אחד: יש פה משהו אחר.

רגע של הארה לכבוד סיום הש"ס: יצירה שטרם נראה מבריאת העולם

סלצקי וקלצקין הוכיחו שיתוף פעולה מדהים שיצר יצירות מופת. עד כה יצאו שבעה מיקסים, כאשר שני קליפים מתוכם עלו ליוטיוב. התפילה המיוחדת מפי חזן מוכשר וחברי מקהלה איכותית, גרמו התרוממות רוח ברורה ואף הציפו באנשים זיכרונות מבית אבא וסבא.

מתוך המקום אותו זיהה החזן סלצקי, ומתוך ההבנה מה רב כוח החזנות בשילוב השירה, החליט לקחת את הנושא צעד אחד קדימה. במחשבה יצירתית שעלתה במוחו, הוא החליט שלכבוד סיום הש"ס הנוכחי, ייצא קליפ ייחודי שיעניק לשומעים ולצופים את תחושת ההשתוקקות ומתיקות התורה, ובד בבד יעניק כבוד לכל חברי מקהלת 'ישיש', שהם כולם משתתפים בשיעורי הדף היומי, כל אחד במקומו האישי בו הוא מתגורר.

 

טוען....

הודעה ראשית   օ הודעה ראשית ללא תוכן   תגובה להודעה   օ תגובה להודעה ללא תוכן   הודעה חדשה   הודעה שנצפתה   הודעה נעוצה  
סימון משתמשים משתמש מחובר   מומחה   מנהל              תקנון הפורום
תכנות: entry
© כל הזכויות שמורות לפורטל הדף היומי | אודות | צור קשר | הוספת תכנים | רשימת תפוצה | הקדשה | תרומות | תנאי שימוש באתר | מפת האתר