var UPL_FILES='/Data/UploadedFiles/Forums/';var iUserId='0';var iForumId='1';var iPage='1';var iMessageId=39626;var bRestricted;var bIsRestricted;var bCommunity;var sTopImage;var bCommunityRestricted;var bIsAdmin=false;var sPagingName='Forum.aspx?Id=1';var sMenuOptions="";var userEditMessageViews = 10;var userDeleteMessageViews = 1;var sForumName="פורום הדף היומי";var AdminArr=[new Admin("1","מנהל האתר","1"),new Admin("49","מנהל הפורום","1"),new Admin("86","ברוך","2"),new Admin("125","דוד כוכב","2"),new Admin("159","עציוני","2"),new Admin("199","המכריע","2"),new Admin("249","כדי","2"),new Admin("919","יום יום ידרשון","2")];var TagArr=[new Tag("זמני היום","http://www.daf-yomi.com/content.aspx?pageid=126")];var MgrMsgArr=[new MgrMsg("שימו לב! בכתיבת הודעה בפורום יש לשייך את ההודעה למסכת ודף","http://www.daf-yomi.com/forums/message.aspx?id=350"),new MgrMsg("המלצה","http://www.daf-yomi.com/forums/message.aspx?id=4168"),new MgrMsg("מקלדת וירטואלית לטובת הכותבים מחו\"ל","http://www.daf-yomi.com/forums/message.aspx?id=455")];var MostViewedArr=[new MostViewed("107155","אדם שכר רכב באילת ","מנחת טנא","13/05/24 00:58","49159","48"),new MostViewed("107157","הגהות הגר"א בבא מציעא עא, עב, עג","אוריאל שלמוני","13/05/24 17:21","605","32"),new MostViewed("107177","הערה ברש״י","שמואל דוד","16/05/24 05:35","595","22")];var ClosedMsgsArr=[new ClosedMsgs("65830"),new ClosedMsgs("65874"),new ClosedMsgs("65795"),new ClosedMsgs("21834"),new ClosedMsgs("65886"),new ClosedMsgs("66030"),new ClosedMsgs("66259"),new ClosedMsgs("66250")];var MessageArr=[new Message("39626","0","תוצאות המשוב - אודות "דף יומי אונליין"","08/05/15 17:14","יט אייר","תשע"ה","17:14","מנהל האתר","תודה רבה לכל המשיבים על המשוב (לקראת התחלת מסכת נדרים) אודות שיעורי דף יומי אונליין (אותם התחלנו בתחילת מסכת כתובות).

מטבע הדברים לא נוכל להיעתר לכל הבקשות המרובות והמגוונות שהועלו, אך נשתדל לעשות את המיטב בעז"ה.
למדנו הרבה מתשובותיכם. תודה!

להלן מבחר של חלק מהתשובות שנכתבו עד כה ע"י כ-100 גולשים.
[לאלו שטרם ענו על המשוב (והשתתפו או מתכננים להשתתף בשיעורים) - נשמח שתענו בהקדם]
עצות והצעות ייעול יתקבלו כמובן בשמחה בכל דרך שתמצאו לנכון.

מה הם היתרונות שלך בלימוד אונליין של הדף היומי (לעומת שיעור מוקלט, בבית כנסת וכדו')?
- שאני לפעמים לומד בדרך.
- אין לי שיעור בבית הכנסת. ניתן לשאול שאלות. המצגות מסכמות ומאוד עוזרות להבנה בעיקר בדפים מורכבים.
- לא מחייב יציאה מהבית ומאפשר לשאול שאלות. יותר קל מלהקשיב לשיעור מוקלט, כי אפשר גם לראות.
- רגיעות שקט ומורה פרטי.
- אני מאד עסוק לאורך היום אבל מאד מעוניין להתמיד בלימוד. השיטה הזו מקנה לי את היכולת ללמוד במהלך ההסעות שלי לעבודה וממנה וזה ניצול טוב מאד של הזמן עבורי.
- יש לי שיעור דף יומי בבית הכנסת, אבל כאן השיעור יותר קל.
- היכולת לשאול שאלות לקבל הבהרות להעיר הערות ובכלל התחושה שלומדים מאות או עשרות אנשים ביחד זה אחרת.
- האפשרות לשבת בבית וללמוד כאילו עם חברותא אישית.
- המצגות.
- שאני מקבל תשובות על שאלותיי.
- האפשרות לשאול שאלות.
- הלימוד ענייני, מתאים לי.
- קביעות.
- חזרה בעיקר ולעיתים לימוד ראשוני.
- חזרה.
- אני רואה בשיעור זה כשיעור מסכם ללימוד העצמי שלי בדף היומי. לכן למצגות ולסיכומי הביניים יש ערך חשוב מאד. דף הגמרא עצמו הוא רק למי שאין לו ספר מול העיניים וניתן גם לראות אותו באתר שלכם. לכן הגדולה של השיעור הוא היכולת לשאול שאלות תוך כדי השיעור וכן המצגות. לכן חשוב מאד שהוא יהיה גם השיעור המסכם לאותו יום של הדף היומי של היום שהיה.
- יש כאן שילוב של נגישות (שזה בבית) עם קביעות (שעה קבועה) בתוך חוויה של שיעור משותף, כל היתרונות האלו בנוסף להסבר הנפלא ובפרט המצגת שהיא כלי עזר חסר תקדים.
- מעניין ומונגש.
- לא כמו שיעור מוקלט מבחינת ההרגשה שעוד אנשים כמוני נמצאים בשיעור ושומעים אותו יחד. ויותר קל מבית כנסת שלא צריך ללכת וגם פחות מלחיץ ומחייב.
- בשיעור יותר חי נחמד מאוד","1","","3296","True","True","False","","984","84.94.81.172","0","0","כללי|",""),new Message("39627","39626","המשך","08/05/15 17:17","יט אייר","תשע"ה","17:17","מנהל האתר","כמה זמן אתה כבר משתתף במסגרת לימוד דף יומי, ומה הרקע שלך בלימוד גמרא?
- זה המחזור השני שלי ברוך ה'. אתם אנשים נפלאים. תזכו למצוות ולשמחות!
- שנתיים ואני כבר למדתי גמרא.
- משתתף 3 שנים בשיעורי דף יומי פרונטליים בוגר ישיבה תיכונית ללא הסדר.
- 15 שנה.
- 3 week
- שנתיים וחצי. בוגר הסדר.
- מתחילת המחזור הנוכחי (ברכות). רקע מבית הספר.
- 4 שנים.
- מתחילת הסבב הזה.
- יומיים... הרקע הוא ישיבתי.
- משתתף כשנתיים. לימוד בישיבה.
- סבב שני. בוגר ישיבה.
- ישיבה תיכונית אני לומד לבד בכל שבת כבר כ 15 שנה. הצטרפתי ללימוד הדף היומי בסיבוב זה (עוד מעט שלוש שנים!!!!).
- אין לי שום רקע. בערך חודש וחצי.
- ארבעה מחזורים.
- חצי שנה רקע ישיבתי תיכוני והסדר וכולל יש לי שאיפה לסיים את הש"ס בבקיאות פעם ועוד פעם בעזרת ה'.
- בעבר הרחוק הייתי תלמיד ישיבה והיום אני כבר בפנסיה ולומד לא מתוך לחץ.
- בערך שלוש שנים-הרקע בגמרא חלש מאוד.
- 20 שנה ישיבה תיכונית, ובהמשך שיעורים כבעל הבית.
- אני ברמת לומד "מתחיל".
- 9 שנים.
- מיום הפרסום שלכם.
- שנתיים וחצי.
- התחלתי מתחילת במחזור הקודם.
- רקע ישיבתי. בדף יומי אני משתתף 10 שנים.
- סבב שני.
כמה שנים. רקע ישיבתי.
רקע ישבתי.
- התחלתי לפני כ-5 שנים וסיימתי לפני חצי שנה מסכת אחת ("ברכות"). מאז (ראש השנה) התחלתי את הדף היומי למעלה מחצי שנה (נכנסתי באמצע מסכת מועד קטן) והסיפוק הוא עילאי.
- בחור ישיבה.
- מאז המחזור הנוכחי בקביעות ולפני כן לפרקים. הרקע שלי דל מאוד לצערי.
- ממסכת ברכות.
- ישיבה גבוהה.
- שלושה חודשים.
- אני משתתף שנה שניה.
- שבועיים.
- 11 שנה. לומד מדי יום ביומו.
- בגרות בגמרא. 3 שנים.
- ישיבתית עם השכלה רבנית.
- חצי שנה. בעל בית.
- כחמש שנים לסירוגין בדף יומי, רקע של ישיבת הסדר.
- לומד דף יומי סיבוב 3. בעבר למדתי בישיבה כ-10 שנים.
- מחזור שני ישיבה תיכונית.
- משתתף מגיל 10 לומד מכיתה ד׳.
- לומד 10 שנים דף יומי. רקע מצומצם - חילוני בעברי.
- מתחילת המחזור הנוכחי. הרקע ישיבתי.
- מתחילת המחזור האחרון, בלימוד עצמי עם לפעמים צפיה בשעורים של הפורטל.
- שנתיים וחצי, ללא רקע.
- 15 שנים, בוגר ישיבת הסדר ותואר ראשון ושני תלמוד בר אילן.
- מעירובין (לפני שנתיים) ואני לומד גם בכולל אבל נהנה לשמוע כאן גם שיעורים.
- לקראת סוף הסבב השני שלי. מגיל צעיר.
- משתתף מידי פעם בלימוד .
- רקע מאוד בסיסי ותו לא.
- לא הייתי לומד דף יומי בכלל
- לא הייתי לומד דף יומי בכלל, אני אוהב ללמוד גמרא אך שלאחרונה אני לא מוצא את הזמן וזה נחמד שיש בפלאפון שיעור און ליין .","1","","3296","True","True","False","","343","84.94.81.172","0","39626","כללי|",""),new Message("39628","39626","המשך","08/05/15 17:47","יט אייר","תשע"ה","17:47","מנהל האתר","חלק ממגידי השיעורים כיום משתמשים במצגות ולא בדף הגמרא עצמו, וחלק ממגידי השיעורים משתמשים בדף הגמרא ולא במצגות – מהי הדרך המועדפת עליך?
מצגת (בה טקסט הגמרא מעובד ומונגש בצורה נוחה) – 74%
דף הגמרא – 18%
לא משנה לי – 8%

הערות נוספות בנוגע לשאלה האחרונה:
- את הגמרא אני מחזיק אצלי פיזית. אני לא צריך אותה גם על המסך. אבל מצגת שעוזרת להבין יכולה להיות דבר נהדר.
- אני יושב עם הגמרא, והמצגת מבהירה.
- אני מתחילה בגמרא. ולכן שיעור עם מצגת, שמיועד לפשט את הגמרא, יעיל בשבילי. יש סיכוי שרוב הגולשים יעדיפו דברים אחרים. ולכן דעתי בטלה מולם.
- מצגות והמחשות זה נפלא אבל לא על חשבון צורת הדף הייתי רוצה את שניהם.
- השיעור הכי טוב - עם מצגת.
- מצגות מלוות ועוזרות.
- שילוב של מצגת המסבירה ויזואלית והחלק הרלוונטי מהדף הוא אופטימלי לטעמי.

האם קצב השיעורים (משך זמן השיעורים) איטי מידי עבורך או להיפך?
איטי מדי – 12%
מהיר מידי – 7%
הקצב הנוכחי טוב מאוד – 81%

במה אתה מעוניין שיעסוק שיעור "דף יומי אונליין"?
פשט הדף בלבד – 28%
פשט הדף בעיקר, עם מעט הרחבות – 62%
העמקה והרחבות בדף ככל האפשר – 10%","1","","3296","True","True","False","","339","84.94.81.172","0","39626","כללי|",""),new Message("39629","39626","המשך","08/05/15 17:48","יט אייר","תשע"ה","17:48","מנהל האתר","באיזו שעה אתה מעדיף שיתקיים השיעור?
20:30 – 10%
21:00 (כפי שזה כעת) – 47.5%
21:30 – 10%
22:00 – 23%
אחר – 10%

האם אתה מעדיף שילמדו בשיעור את הדף של היום או את הדף של מחר?
את הדף של היום – 59%
את הדף של מחר – 20.5%
לא משנה – 20.5%

במידה ויתקיים שיעור "דף יומי אונליין" בימי שישי בשעה 9:00 בבוקר – האם תרצה להשתתף?
כן – 34%
לפעמים – 37%
לא – 29%

במידה ויתקיים שיעור "דף יומי אונליין" במוצ"ש בשעה 21:00 – האם תרצה להשתתף?
כן – 39%
לפעמים – 42%
לא – 19%

באמצעות איזה מכשיר אתה משתתף בשיעור "דף יומי אונליין"? (אפשרי לסמן יותר מתשובה אחת)
61% – מחשב
15% – טאבלט
40% – סמארטפון

כיצד שמעת על שיעור "דף יומי אונליין" של פורטל הדף היומי? (אפשרי לסמן יותר מתשובה אחת)
דרך האתר / האפליקציה – 80%
ראיתי פלייאר – 10%
פרסום בעלוני פ"ש – 8%
חברים – 8%
אחר – 5%

היכן אתה מתגורר? (לא חובה לענות)
יבנה
חיפה
הר נוף
גן יבנה
ארה״ב
תל ציון
איטליא
כוכב יעקב
דנמרק
אלעד
שער אפריים
Moscow
גבעת שמואל
ירושלים
קרית שמואל - חיפה
בראזיל
גני תקווה
צפת
צפריה
מרסיי צרפת
אלקנה
בני ברק
ארה"ב
מודיעין
אלון מורה
מבשרת ציון
צרפת
ביתר עילית
צפון
מודיעין עילית
נווה
נטע
שדרות
ירוחם
קדומים
דימונה
אבן שמואל
שדה אילן
מורשת
בית אל
שוויץ
New York
רמת השרון
מזכרת-בתיה
קרית שמואל - חיפה
עפרה
תל אביב
רמת גן
Monsey, ny
חולון
קריות
חולון
ירושלים
NY
ירוחם
ירושלים
רמת גן
בני ברק
Boston
מודיעין עילית
דולב
בית שמש
חיפה
בית שמש
כרמיאל

מהו גילך? (לא חובה לענות)
35
36
33
34
37
38
42
41
23
25
26
27
28
29
30
31
17
18
21
42
80
81
67
66
68
70
71
75
57
56
64
65
62
63
49
48
45
44
47
46
52
53
35
70
42
62
27
33
34
48
59
68
29
45
22
65
51
22
76
38
29","1","","3296","True","True","False","","298","84.94.81.172","0","39626","כללי|",""),new Message("39687","39626","המשך","17/05/15 21:38","כח אייר","תשע"ה","21:38","מנהל האתר","נשמח מאוד להמלצות, הערות והארות לגבי שיעור "דף יומי אונליין":
- תודה רבה! השתתפתי היום פעם ראשונה, אופציה טובה כאשר אין אפשרות ללכת לשיעור הקבוע.
- לשלוח דף מקורות לפני השיעור בדוא"ל אפשר גם הרחבות - אפשר להתכונן לפני השיעור.
- אין.
- אני מאזין לשיעורים המוקלטים מהאתר ויש לציין שהם טובים עם הליווי במצגת וההסברה אני מלווה את השיעור עם הדף היומי בדבר מלכות של חב"ד ומלמד במקביל בבית הכנסת שלי דף יומי תודה וישר כח.
- לא חייב להיות דווקא און ליין כי ישנם רבים שהשעות לא מתאימות להם והם שומעים שיעורים מתוך המאגר אבל צריך את האון ליין לאילו ששומרים על קביעות ושניהם חשובים באותה המידה. זה המקום לומר תודה ויישר כוח.
- בקשר לשאלה אם הייתי מעדיך מגיד שיעור קבוע או מתחלף - אני חושב שחשוב שיהיו קבועים כי לכל אחד יש את האופי שלו וההסברים שלו ועד שאדם מתחבר כבר למוסר השיעור הוא כבר מתחלף. מאותה סיבה ממש אני גם חושב שאם ניתן לבנות אפשרות של מספר כיתות שכך ניתן לבחור את מוסר השיעור זה יהיה נחמד מאוד.
- המצגת מוסיפה המון תוכן עשיר לשיעור. שימוש נכון בה הופך את השיעור לחוויה מיוחדת ומקל במידה רבה מאוד על ההבנה.
- שיעורים מצויינים.
- אפילו שאני גר בצרפת אני מעוניין בשיעור עברית
- יישר כח גדול, אשריכם.
- יישר כח וקורא את התקציר שנשלח מידי יום. עוזר ללמוד את השיעור לאחר מכן.
- אין לי המלצות נוספות. נראה שאתם יודעים מה אתם עושים. יישר כח.
- 1.שיעור מעולה. מגידים מצויינים. 2.חשוב לי שהקובץ להורדה יהיה מוכן בכל יום עד שעה שש וחצי בבוקר 3.אם השיעור מתארך מעבר ל 40 - 45 דקות, קשה לי לסיימו. 4.מציע להפיק טי-שירט להגברת גאוות היחידה. אשמח לקנות כזו. יישר כוחכם!
- אני מעריך מאוד את העשייה וההשקעה של כל צוות האתר. אשמח מאוד להיות חלק מהמפעל האדיר שלכם.
- להמשיך במתכונת הנוכחית, ברמת ההשקעה במצגת וכושר ההסברה.
- אתם עושים עבודת קודש.
- עוזרים לי מאוד ללמוד גמרא , תודה רבה לכם :) ישר כח גדול.
- תודה לכם מעומק הלב על השיעורים האלה שמביאים קדושה לחיים שלי.","1","","3287","True","True","False","","257","84.94.81.172","0","39626","כללי|","")];var iTotalPages=811;var SeverTime;fInitTree();getPersist(82837);